Тенис на маса: Юношите на „Младост” завоюваха трето, а кадетите четвърто място

Юношеският отбор на „Младост” в състав: Никола Захариев, Лука Николов, Братислав Стоименов и Милян Илиев, завоюва трето място на отборното първенство на Асоциацията по тенис на маса на Централна Сърбия, което на 7-ми ноември се проведе в Босилеград.

Изключителен успех осъществиха и нашите кадети, които спечелиха четвърто място. В кадетския състав на „Младост” бяха: Борислав Григоров, Милян Митков, Дарио Андонов и Юлиан Тодоров.

Босилеградският отбор по тенис на маса „Младост” с подкрепа на Спортния съюз на община Босилеград и Община Босилеград за трета поредна година бе домакин на Отборното първенство на Централна Сърбия за млади кадети и юноши. Състезанието, в което участваха над 120 тенисисти от 21 отбора, се проведе в спортната зала на Основното училище „Георги Димитров” в Босилеград при строго спазване на противоепидемични мерки за защита от ковид 19 от страна на организаторите и участниците.

Първо място при юношите (до 18-годишна възраст) завоюва „Напад” от Крушевац, а на второ се класира „Раднички” от Ниш.

Шампионската титла при момичетата до 18-годишна възраст спечели „Хайдук Велко” от Неготин, на второ се класира „Стони” от Ниш, а на трето „Напад” от Крушевац.

При кадетите триумфира „Напад” от Крушевац, второ място зае „Топ спин” от Враня, а трето „Хайдук Велко” от Неготин.

Първо място при кадетките завоюва отборът на „Хайдук Велко” от Неготин, а на второ и трето място се класираха „Лужница 1” и „Лужница 2” от Бабушница.

Клубът по тенис на маса „Младост“ организира състезанието с финансова подкрепа на Община Босилеград, а Асоциацията по тенис на маса на Централна Сърбия награди най-успешните отбори и състезатели с купи, медали, грамоти и тениски.

Никола Талески, председател и треньор на босилеградският отбор по тенис на маса „Младост” изрази задоволство от изключителния успех който осъществиха нашите момчета, както и от успешното провеждане на състезанието. Той изказа благодарност към всички отбори и състезатели, които в тези трудни обстоятелства по време на пандемията от ковид 19 са дошли в Босилеград, както и към Община Босилеград, Спортния съюз на Община Босилеград, ОУ „Георги Димитров”, ОО на ЧК Босилеград, Здравния дом и Полицията, които са им оказали помощ в организацията.