Успех на босилеградските лекоатлети – ветерани

Ветераните от атлетическия клуб „Младост” редовно ни радват с медали и признания от престижни състезания, а традицията продължи и на тазгодишното Балканско първенство, което от 23 до 25 септември се проведе в Солун. Като членове на националниия състав на Сърбия босилеградските лекоатлети ветерани завоюваха един сребърен и два бронзови медала.

Мирослав Георгиев, футболист на ФК „Младост” и треньор на босилеградския волейболен клуб „Младост” спечели сребърен медал в състезанието по троен скок и бронзов медал в скока на дължина. Стефан Радованов, пенсиониран офицер от Босилеград и редовен участник в маратони и полумаратони, спечели бронзов медал в „надбягването на 3 000 метра с препятствия”.

Йордан Григоров и Ненад Георгиев завоюваха четвърти мреста в дисциплината „спортно ходене на 5 километра” в дисциплината „спортно ходене”, а Блажа Воинович зае пето място в „тройния скок”.

На Балканиадата в Солун са участвали около 1 000 състезатели от десет държави.

И този път финансовите средства за участието на нашите лекоатлети-ветерани на Балканиадата осигури Община Босилеград.

Босилеградските лекоатлети-ветерани изразиха задоволство от постигнатите резултати и изказаха благодарност към Общината и Спортния съюз на Община Босилеград, които са им овъзможили участието в това престижно състезание.