Пчинска футболна лига: „Младост” – „Лугина” 2:4

Футболистите на „Младост” отстъпиха с 2:4 срещу „Лугина” от Прешево  в срещата от петия кръг от есенния полусезон в ПФЛ, която вчера се изигра на стадиона Пескара в Босилеград.

Въпреки че гостите поведоха с 3:0 през първата част, след почивката възпитаниците на треньора Владица Манасиев започнаха да играят много силно и набързо намалиха преднината на „Лугина”. Автор на попадението бе Мирослав Георгиев, който нанесе точен удар с глава след поредния ъглов удар за домакините

Последваха силни минути за „зелените”, които стигнаха до втори гол и върнаха интригата в мача. Голмайстор на второто попадение бе Милан Миленкович от дузпа, след като той бе фаулиран в наказателното поле на гостите.

Във финиша на срещата обаче „Лугина” вкараха и четвърти гол от дузпа, с което бе оформен крайния резултат 2:4 в полза на гостите. Босилеградска „Младост” игра а в следния състав: П. Гашевич, И. Зарков, Г. Стойков, А. Тасев, Д. Величкович, М. Георгиев, С. Манасиев, Н. Йорданов, Д. Трайков, М. Миленкович и Н. Петров.

След пет изиграни кръга „зелените” заемат четвърта позиция на табелата със седем спечелени точки. Водач във временното класиране е „Минералац” с 10 точки, а следват „Павловац” с 9 и „Левосое” с 8 спечелени точки.

В шестия кръг (17 окомври, неделя от 14:00 ч.) „зелените” посрещат „Челик” от Бело поле.